čtvrtek 6. října 2016

[RECENZE] Cassandra Clare - Lady Midnight

Lady Midnight (The Dark Artifices, #1)
KNIHA: Lady Midnight
AUTOR: Cassandra Clareová
SÉRIE: The Dark Artifices #1
ŽÁNR: YA, fantasy
NAKLADATELSTVÍ: Simon & Schuster UK
POČET STRAN: 698
Spoilery ze série Nástroje smrti a Pekelné stroje (doporučuje se přečíst i povídky Shadowhunter Academy, ale není povinné - pouze nepochopíte narážky na vtipy.)
ANOTACE: Emma Carstairs is a warrior, a Shadowhunter, and the best in her generation. She lives for battle. Shoulder to shoulder with her parabatai, Julian Blackthorn, she patrols the streets of Los Angeles, where vampires party on the Sunset Strip, and faeries—the most powerful of supernatural creatures—teeter on the edge of open war with Shadowhunters. When the bodies of humans and faeries turn up murdered in the same way Emma’s parents were when she was a child, an uneasy alliance is formed. This is Emma’s chance for revenge—and Julian’s chance to get back his brother Mark, who is being held prisoner by the faerie Courts. All Emma, Mark, and Julian have to do is solve the murders within two weeks…and before the murderer targets them.

Their search takes Emma from sea caves full of sorcery to a dark lottery where death is dispensed. And each clue she unravels uncovers more secrets. What has Julian been hiding from her all these years? Why does Shadowhunter Law forbid parabatai to fall in love? Who really killed her parents—and can she bear to know the truth?

MÉ HODNOCENÍ:

Nebudu lhát, trvalo mi neskutečně dlouhou dobu přečíst Lady Midnight. Doma jí mám už od května a trvalo mi jí přečíst skoro měsíc. Proč tak dlouho? Může za to moje lenost. Nic jiného v tom není.

Na internetu neustále čtu, že Cassandra napsala další knihu ze světa lovců stínů kvůli penězům. Já tomu vůbec nevěřím. Ano, samozřejmě, že dostane peníze, když napíše další knihu o lovcích stínů, ale důvod, proč píše další série je pravděpodobně ten, že ten svět je prostě zatraceně komplikovaný a krom toho nám toho má ještě co říct. (Prosím vás, vy byste byli spokojeni? Protože já ne. Jsem jak feťák, který ujíždí na knížkách od Cassandry Clareové.)

ÁCH, TY CHARAKTERY POSTAV! Není nic lepšího, než skvělí hlavní hrdinové, kteří mají tak akorát hladinu sarkasmu a vážnosti. Aka Julian Blackthorn. Yes, please! Tohle není Jace, Will, Jem, Simon ani Alec. Tohle je náš jedinečný Julian Blackthorn. Julian byl nesobecký, starostlivý, vtipný, akční, ale také zmatený a párkrát zachyboval. Protože takoví lidé jsou a je to krásné vidět, když o nich napíše vaše nejoblíbenější spisovatelka. (Sice mi tam stále chybí chození na záchod a čištění zubů, ale fajn, no…)

 A konečně, Emma! První hlavní hrdinka, která si mě získala hned od začátku knihy. Není nic ojedinělejšího než tento jev. Jako například Clary, tu sem si zamilovala asi až v druhé knize Nástrojů smrti. Emma mi přišla, že je to druhý Jace s vagínou.

Tadá, a na světě je pořádně zapeklitá zápletka. Do konce knihy jsem netušila, jak to všechno skončí. Opravdu ne. A ne, není to tím, že já jsem hrozná v předvídání zápletek. To v tom netkví. Ona za to může Cassandra. Fakt.

NEČEKEJTE NA ČESKÝ PŘEKLAD A VRHNĚTE SE NA TO V ORGINÁLE! JINAK PŘIJDETE O STRÁÁÁÁÁŠNĚ KRÁSNOU KNIHU.


small gold starsmall gold starsmall gold starsmall gold starsmall gold star

Žádné komentáře:

Okomentovat